Kişiye özel karakalem portre

Yazar admin 16/04/2018 0 Yorumlar

Kişiye özel karakalem portre baskılı ürünler kategorisine eklenen ürünleri seçtiğinizde sizi nerdeyse bire bir çizen kara kalem portreleri istediğiniz ürünün üzerine baskı yapabildiğinizi göreceksiniz. Sunulan pek çok ürünün yanı sıra, seçeneklerden en anlamlı olanı hiç şüphe yok ki kişiye özel kara kalem portre baskılı taş magnetlerdir. Özel bir gününüz, örneğin evlilik, nişan ya da nikah gibi bir gün sonunda sevdiklerinizle mutluluğunuzu paylaşmak istediğinizde, onlara hediye olarak verebileceğiniz en anlamlı hediyelerin başında kara kalem portre baskılı ürünler gelir. Siz yeter ki, portre resim çizdirmeye karar verin! Herkesin az çok kara kalem çalışması yapabilmesi için bu gün sizlere kara kalem için gerekli olan temel parçaları ve kısaca açıklamasını yapacağım.

Bizim en temel aletlerimiz doğal olarak kalem, kağıt ve silgi olacaktır. iyi resim çizebilecekken yapılan malzeme seçimi hatasından dolayı resimde başarısız oldukları düşüncesine kapılabiliriz bunun için alet seçimimiz de çok dikkatli olmalıyız.

Kalemler: Karakalem malzemeleri olarak;  kömür, füzen, grafit ve kurşun kalem olarak da bilinen dereceli kalemler kullanılır. Kömür, bilinen en eski resim çizme malzemesidir. İlk çağda insanların henüz yazının olmadığını zamanlarda bazı ağaç dallarını ateşte yakarak bu dallarla mağara duvarlarına ve taş tabletlere figürler ve şekiller çizerek bir anı ya da bir konuyu işlemişlerdir. Bazı tarih araştırmacıları tarafından o döneme ait resimler incelendiğinde mağara duvarlarına çizilen resimlerin avlanma öncesi antrenman maksatlı mızrak ve okların ziyan edilmesini önlemek için  çizildiği tahmin edilmektedir.

Kağıtlar: Resim malzemeleri satan mekanların raflarında bir çok firmanın farklı türlerine sahip kağıtları bulunur. İnce kalın dokulu, dokusuz ayrıca renk bakımından da farklı bir çok seçenekte kağıtlar mevcuttur. Kağıtların yapış Resim malzemeleri satan mekanların raflarında bir çok firmanın farklı türlerine sahip kağıtları bulunur. İnce kalın dokulu, dokusuz ayrıca renk bakımından da farklı bir çok seçenekte kağıtlar mevcuttur. Kağıtların yapısal farklılıkları, kullanılan çizim kalemlerinin ve çizilecek olan resimin yaratacağı etkiye göre tasarlanmıştır.

Silgiler: Hamur silgi, diğer silgilerin aksine hem lekeyi siler hem de sildiği yerde herhangi bir toz bırakmaz. Okul yıllarından da hatırladığımız gibi; bir yeri ya da yazıyı sildiğimizde sildikten sonra kağıt üzerindeki silgi kalıntılarını elimizin tersiyle süpürürdük. Bu da kağıdın yıpranmasına ve kirlenmesine yol açardı. Hamur silgi bu işlemlere gerek bırakmadan lekeyi içine çekerek siler bu sebepten dolayı tercihimiz Genel olarak hamur silgiden yana olmalıdır.

Görüyorsunuz, karaka kalem portre çizimi aslında çok ciddi bilgi beceri ve donanım isteyen bir iş ve hiç te görüldüğü kadar kolay değil.

 

Bir Yorum Yaz